Opalanie natryskowe — jak się odpowiednio przygotować?

Aby cieszyć się zachwycającym efektem, jaki gwarantuje opalanie natryskowe, warto podjąć odpowiednie kroki już na etapie przygotowania swojego ciała do zabiegu. Dzięki temu zapewnisz sobie trwałą i estetyczną opaleniznę, która jest całkowicie bezpieczna dla skóry. W trakcie opalania stosowane są preparaty bazujące na naturalnym DHA wraz z dodatkowymi substancjami nawilżającymi!

Dwa dni przed zabiegiem

Jeśli planujesz wykonywać depilację swojego ciała jakąkolwiek metodą, zadbaj o to, aby wykonać ją co najmniej dwa dni przed planowanym zabiegiem. Dzięki temu zapobiegniesz powstawaniu przebarwień i zniwelujesz ryzyko nieestetycznych kropek. Wszystko przez to, że zaraz po depilacji pory skórne pozostają otwarte, a odczekanie minimum 48 godzin daje im wystarczający czas na zamknięcie się.

Dzień przed zabiegiem

Około dobę przed zabiegiem opalania natryskowego należy wykonać delikatny, ale dokładny peeling całego ciała podczas brania prysznica lub kąpieli. Warto wtedy pamiętać o szczególnie problematycznych sferach — mowa o łokciach i kolanach, gdzie zwykle skóra jest bardziej wysuszona, a także zgrubiała co może prowadzić do powstawania przebarwień po aplikacji preparatu.
Jeśli masz dylemat związany z tym jakiego peelingu użyć pamiętaj, że niektóre tradycyjne scruby do ciała mają w sobie składniki pozostawiające na skórze tłusty film, co w takim momencie nie jest zbyt pożądane. Dodatkowo 24 godziny przed opalaniem natryskowym zrezygnuj z używania mocnych mydeł, produktów z wysokim pH, a także mających w składzie olejki, ekstrakty roślinne lub ziołowe, a nawet inne mocne nawilżacze.

W ten sam dzień

W tym samym dniu co opalanie natryskowe zadbaj o to, aby Twoja skóra była czysta i pozbawiona jakichkolwiek kosmetyków. Mowa tutaj przede wszystkim o kremach, balsamach, dezodorantach, perfumach, a nawet kosmetykach do makijażu ciała. Jedynym wyjątkiem są wspomniane już wcześniej problematyczne obszary łokci i kolan, które możesz posmarować cienką warstwą balsamu. Ponadto w dniu opalania zabierz ze sobą ciemne i wygodne ubrania, aby zabezpieczyć się przed zabrudzeniami, a także wytarciem się produktu w zbyt ciasnych ciuchach.

Powrót