Kluczowe wskazówki po opalaniu natryskowym

Opalanie natryskowe to prosty i szybki zabieg, który daje zachwycające efekty. Aby jednak cieszyć się ich jak najlepszym wydaniem warto pamiętać zarówno o dobrym przygotowaniu przed zabiegiem, jak i zaraz po nim.

O czym należy pamiętać zaraz po zabiegu?

Opalanie natryskowe potrzebuje co najmniej kilku godzin, aby w pełni rozwinąć swoją opaleniznę. Zaraz po zakończonym zabiegu należy odczekać od 1 do 3 godzin, a następnie spłukać letnią wodą preparat ze skóry biorąc krótki prysznic. Dzięki temu produkt samoopalający zostanie zmyty ze skóry, a substancje aktywne samoopalacza będą nadal działać.
Pamiętaj jednak aby nie stosować do tego gorącej wody, która mogłaby przyczynić się do zaburzenia procesu brązowienia. Podobnie sprawa wygląda z żelami pod prysznic, szamponami, peelingami, a nawet kostkami myjącymi — nie rekomenduje się ich stosowania zwłaszcza w pierwszej dobie. Do prysznica lub kąpieli wystarczy zwykła woda bez dodatkowych detergentów. Ponadto osuszając skórę, staraj się robić to delikatnie i nie pocierać ręcznikiem nadmiernie świeżej opalenizny.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po opalaniu natryskowym?

Odpowiednia pielęgnacja to nie tylko klucz do zachowania opalenizny, ale również fundamentalna podstawa w dbaniu o stan swojej skóry i jej jędrności. Wiele użytkowniczek zachwyciło się profesjonalnymi produktami MineTan Everyday Glow Gradual Tan, które skutecznie pomagają w regularnej pielęgnacji! Ponadto dobierając kosmetyki nawilżające i odżywiające, pamiętaj o tym, aby wziąć pod uwagę typ swojej skóry.
Jeśli chodzi o następne godziny po opalaniu natryskowym, to preparat wymaga 8 godzin, aby dokładnie utrwalić się w zewnętrznej warstwie skóry. Po upłynięciu tego czasu bez obaw możesz wziąć normalny prysznic (oprócz pierwszego letniego) z wykorzystaniem swoich standardowych kosmetyków. Zwróć uwagę jedynie na peelingi i scruby, które mogą przyczyniać się do szybszego złuszczenia martwego naskórka. Przez to Twoja opalenizna zejdzie nieco szybciej i ryzykujesz powstawaniem nieestetycznych przebarwień.

Powrót